Tesla právě reportovala výsledky za 3. čtvrtletí letošního roku, ve kterém zaznamenala po páté v řadě ziskové hospodaření. Zisk za toto období dosáhl 331 milionu dolarů (7,6 mld. Kč) při tržbách 8,77 mld. dolarů.

Tesla vyrobila 145 036 vozů, z nichž 139 300 bylo dodáno zákazníkům a vypadá to, že letošní cíl, tedy dodání 500 000 vozů zákazníkům, bude naplněn i přes současné obtíže spojené s koronavirem.

Solární byznys

Tesla se kromě výroby automobilů zabývá také energetikou. Konkrétně dodává bateriová uložiště elektrické energie (tzv. Powerwally), kde v posledním čtvrtletí vzrostla instalovaná kapacita na 759 MWh při meziročním růstu o 59 %.

Druhá část energetického byznysu spočívá v instalaci solárních panelů, zejména ve formě střešních tašek. V tomto odvětví rostla Tesla meziročně o rovnou třetinu, přičemž potenciál, který v odvětví vidí je obrovský. „Pokračujeme v náboru stovek elektrikářů a pokrývačů potřebných pro růst v tomto odvětví“ uvádí Tesla v prezentaci.

A jak sám Elon Musk prohlásil: „Poptávka po Powerwallech zůstává silná a roste stejně jako solární byznys, když zákazníci kombinují obě tyto technologie dohromady“ a dodává „Stále věříme, že energetický byznys pro nás nakonec bude stejně velký, jako naše automobilová divize“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *